Wdrożenie systemu dcDMS w centrum dystrybucyjnym ID Logistics

DCLOG - CHALLENGING LOGISTICS > Aktualności > Wdrożenie systemu dcDMS w centrum dystrybucyjnym ID Logistics

Firma DCLOG sfinalizowała wdrożenie systemu dcDMS dla międzynarodowego operatora logistycznego w obszarze dedykowanej logistyki kontraktowej – firmy ID Logistics. System został uruchomiony w centrum logistycznym dedykowanym obsłudze sieci handlowej E.Leclerc. Dzięki wsparciu DCLOG, ID Logistics może teraz cieszyć się z dostępu do bardzo szerokiego spektrum danych, co pomoże w dalszym stopniu usprawniać operacje oraz optymalizować procesy.

ID Logistics rozpoczęło obsługę sieci sklepów E.Leclerc w połowie 2021 roku. Operator logistyczny odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w Polsce. Operacje prowadzone są w magazynie w Woli Rakowej k. Łodzi, o powierzchni blisko 20 000 mkw.

Wdrożenie systemu dcDMS trwało pół roku, a to ze względu na rozszerzenie jego standardowej funkcjonalności o integrację z francuskim systemem GAEL, czyli rozwiązaniem klasy WMS. Z systemu WMS pobierane są numery zamówień, które następnie prezentowane są dostawcom. Dostawca tworząc standardową awizację (godzina, numer doku) ma również dostęp do informacji o typie zamówienia.

Dzięki temu możliwe jest bardziej kompleksowe zarządzanie stanem magazynowym po stronie operatora. Kolejnym udogodnieniem związanym z wdrożeniem dcDMS jest możliwość przeglądania wszystkich wygenerowanych awizacji w ramach dostawcy. Ponadto wdrożenie zostało uzupełnione o inne produkty dcDMS: rozwiązanie Put to Light na wózkach widłowych – dcStreamMobile; oraz pełną obsługę reklamacji – dcClaim.

Related Posts